Możemy spotkać się z ogromną ilością opinii dotyczących trunku jakim jest piwo. Na temat jego właściwości i metod produkcji napisano setki publikacji i książek. Piwo i jego odmiany mają swoich zagorzałych zwolenników, którzy wysoko cenią sobie jego smak i aromat, często cenią go wyżej od innych popularnych trunków takich jak whisky czy wino. Praktycznie każdy kto nie unika alkoholu ma swoje zdanie i preferencje w odniesieniu do piwa. Są one częstym tematem dyskusji między polakami. Z roku na rok zwiększa się sprzedaż tego trunku w naszym kraju.

Pomału zbliżamy się do takich potęg piwnych jak Czesi czy Niemcy

Jeżeli chodzi o naszą rodzimą produkcję, to niewiele odstajemy od najlepszych , prześcigając ich w niektórych obszarach. Nasze piwa zdobywają nie tylko rynek europejski ale również światowy.Co raz większą popularnością cieszą się przydomowe lub lokalne rozlewnie, które tworzą niepowtarzalne smaki. Dostęp do aparatury i receptur jest powszechny. Przy odrobinie dobrej woli każdy może stać się producentem tego orzeźwiającego napoju. Wystarczą chęci i trochę czasu spędzonego przed monitorem poświęconego na na przeglądanie zawartości sieci.

brzuch

Nie ulega wątpliwości, że coraz częściej to lokalni browarnicy odnoszą biznesowy sukces wprowadzając do obrotu piwa o bardzo wysokiej jakości. Polakom nie przeszkadzają nawet wyższe ceny, które muszą zapłacić za piwa lepszej jakości. Czasy piw z marketów, podobnych do siebie w smaku i wyglądzie pomału przechodzą do historii. Piwo w Polsce pije się w różnych okolicznościach. Z reguły są to spotkania towarzyskie choć nie odmawiamy go sobie będąc sami. Lubimy wypić je sobie do posiłku, podczas oglądania telewizji czy siedzenia przed komputerem. Spożywanie tego trunku pozwala się nam odprężyć i zrelaksować.

Przy tym doskonale działa jako napój orzeźwiający i gaszący pragnienie

Oczywiście jeżeli pijemy go w umiarkowanej ilości. Nie można zapominać, że piwo jak każdy napój alkoholowy pity w nadmiarze może prowadzić do uzależnienia i powikłań związanych z naszym zdrowiem. Należy zachować rozsądek i umiar. Wiele osób zastanawia się nad tym czy piwo tuczy. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jedna butelka piwa jasnego czyli ok 500 ml zawiera z reguły nieco ponad 200 kcal. Nie jest to specjalnie dużo. Jeżeli jednak piejmy go sporo to bilans kaloryczny nie wygląda najlepiej. Wiele zależy od naszego stylu życia i diety. Ważne są również pory w jakich spożywamy posiłki i raczymy piwem.

Większym problemem dla osób mających problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi nie są same kalorie zawarte w piwie ale jego właściwości. Piwo pobudza apetyt i łaknienie. Pijąc je chętnie sięgamy po posiłki. Niestety rzadko są to sałata czy pomidor. Dużo częściej sięgamy po pizzę, chipsy lub kanapki. Zakładając, że pijemy wieczorami, po pracy i nie wykonujemy w tym czasie żadnej aktywności fizycznej możemy spodziewać się, że przytyjemy i to w niedługim czasie. I przyczyną tego nie będzie piwo samo w sobie a jego właściwości. Nadmiar piwa powoduje odwodnienie organizmu oraz wypłukiwanie ważnych dla życia związków.

piwo

Zanim sięgniemy więc po buteleczkę warto wcześniej przejść się na spacer, pobiegać i nie pić piwa zbyt późno. żeby Nie warto obciążać organizmu i wątroby pracą w nocy. Powinna ona służyć do regeneracji i wypoczynku. Piwo w rękach odpowiedzialnych ludzi może być źródłem doskonałych doznań smakowych i miłego samopoczucia. Pozwoli się odprężyć i fajnie spędzić czas. Jeżeli poradzimy sobie z chęcią podjadania podczas picia piwa z pewnością nie spowoduje ono, że przytyjemy i oraz nie zaburzy naszego BMI.

Nie wolno zaniedbywać aktywności fizycznej, niezależnie od tego czy spożywamy napoje alkoholowe czy nie. Ruch nie tylko poprawia kondycje, ale pomaga spalać zbędne kalorie.Warto również szukać wyjątkowych smaków i lokalnych browarów, to tam często można znaleźć perełki i arcydzieła. Wybierajmy również piwo w butelkach, szkło jest bezpieczniejszym materiałem do przechowywania tego trunku niż aluminiowa puszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here