Problemy z łuszczycą ma wiele osób. Niestety jest to choroba, która powoduje, że takie osoby są izolowane wśród swoich znajomych, a już na pewno bardzo mocno obawiają się ich obce osoby. Nie do końca można się z tym zgodzić, ale my na wszelki wypadek nie zbliżamy się do takich ludzi, bo widzimy jak wygląda łuszczyca i nie chcemy mieć czegoś podobnego na swoim ciele. To, dlatego trzeba będzie zdobyć nieco więcej wiedzy w tym temacie, a wtedy nie będziemy tak traktować osób, które mają łuszczyce. Na tym zależy tym osobom, które mają chorobę, jaką mają, ale nie oznacza to, że mają być jakoś gorzej traktowane.

U zdrowego człowieka skóra łuszczy się po mniej więcej miesiącu. Nie widzimy nawet tego, a naprawdę te4n naskórek się łuszczy.  W przypadku osób, które mają łuszczyce sytuacja ma się gorzej, bo tam łuszczenie trwa od trzech do nawet czterech dni.  W momencie, kiedy zaczyna się łuszczyć skóra towarzyszy temu swędzenie, pikanie skóry, a nawet krwawienie. Jest to proces bolesny, który powoduje obrzęk. Niestety takie osoby nie mają łatwo, dlatego że muszą się nacierpieć i to bardzo często. My takiego problemu nie mamy, dlatego nie zauważamy takich procesów.

Żyjemy i cieszymy się życiem, a takie osoby niestety wiedzą, co je czeka. To, że nie wygląda to wszystko najlepiej nie oznacza, że łuszczyca to jest choroba, która można się zarazić. To nie jest tak, że dotkniemy taką osobę i od razu to przejdzie na nas. Wcale tak się nie dzieje. Takie osoby mogą normalnie żyć między nami i nic nam złego się nie stanie. Musimy nauczyć się być bardziej tolerancyjni i wtedy życie takich osób będzie o wiele lepsze. Nigdy nie wiemy czy my nie będziemy mieć problemów ze skórą, bo mogą się pojawić w każdej chwili i trzeba mieć tego świadomość.

ręce

Pojawiająca się łuszczyca

Nie do końca lekarze są w stanie powiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Często łuszczyca to dopiero początek problemów zdrowotnych takich osób. Chorują jeszcze na serce czy cukrzyce, a nawet na depresje. To, dlatego jeśli się pojawia u nas albo u kogoś znajomego łuszczyca to trzeba sprawdzić, jaka jest przyczyna, bo może być całkowicie inna niż nam się wydaje.  Ogólnie, mimo że nikt do końca nie wie jak się dzieje, że łuszczyca się pojawia to bardzo często jest dziedziczona. Jeśli rodzice mają łuszczce to w przypadku jednego rodzica dziecko ma trzydzieści procent szans na chorobę. Jeśli oboje rodziców są chorzy to już to ryzyko wzrasta do siedemdziesięciu procent.

Na obecną chwilę nie ma żadnych szans na leczenie łuszczycy. Można kupić jedynie leki, które mają za Adanie złagodzenie bolesnych objawowe. Zdarzają się przypadku, że łuszczyca na długi czas odchodzi i daje nam spokój, ale to zdarza się bardzo rzadko.  Jeśli nawet się tak zdarzy to będzie proces krótkotrwały, dlatego trzeba się cieszyć chwilą. Wiele osób ma łuszczyce, ale nawet o tym nie wiemy. Nie wszyscy się tym chwalą z prostego powodu w Polsce podejście do chorób jest, jakie jest i jeśli ktoś jest na cokolwiek chory to jest słabszy. Lepiej, zatem to, co wiemy o swoich chorobach zostawić dla siebie, a będzie dla nas o wiele lepiej i na pewno łatwiej.

czy łuszczyca jest zaraźliwa

Życie z łuszczycą

Takie życie nie jest łatwe, ale osoby, które są chore często od dzieciństwa wiedzą jak sobie z tym radzić. Weźmy pod uwagę to, że dzisiaj na rynku jest znacznie więcej leków, które pomagają w łagodzeniu objawów. Ból dzięki nim jest o wiele mniejszy, dlatego trzeba z takiego rozwiązania korzystać, bo jest dla nas o wiele bardziej opłacalne.  Tym bardziej, że leki są ogólnie dostępne i każdy może z nich skorzystać. Trzeba też mieć nadzieje, że któregoś dnia naukowcy będą wiedzieli skąd się to wszystko bierze i dlaczego tak się dzieje.

Wtedy jest szansa na to żeby zapobiegać temu wszystkiemu, ale raczej trzeba na to czekać jeszcze bardzo długo. Łuszczyca daje się we znaki tym osobom, które na nią chorują. Niestety ich życie zamienia się czasami w koszmar, a wszystko jest zależne od tego, w jakim stadium mają łuszczyce.  Nie pozostaje takim osobom nic innego jak nauczyć się z tym żyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here