Wiele się mówię dzisiaj o cukrze, dlatego wiemy już, że jego spożywanie w dużych ilościach nie jest zdrowe. Ktoś może powiedzieć, że on nawet herbaty nie słodzi, dlatego jego do nie dotyczy? Nie do końca można się z tym zgodzić, bo problem jest w napojach, które kupujemy. Dzisiaj nawet woda smakowa posiada cukier. Napoje gazowane w jednej szklance potrafią mieć kilkanaście łyżeczek cukru. Trudno sobie to wyobrazić, a nawet uwierzyć, ale właśnie tak się dzieje. Jemy tyle cukru, że później zaczynają się u nas poważne problemy ze zdrowiem. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale niestety w pewnym momencie zaczną. Choroby zaczną pojawiać się również u nich.

Najlepiej działanie cukru widać u dzieci. Dziecko, które nie ma w ogóle energii dostaje napój czy soczek i po jego wypiciu biega jak szalone. To pokazuje jak to działa na nasz organizm, a jeśli my spożywamy tego cukru bardzo dużo to się od niego uzależniamy. Dzieci też tak mają. Widać to po słodyczach, które są uzależnieniem dla dziecka i jeśli nagle zostają odstawione to dziecko ma objawy jak osoba uzależniona. Nie wygląda to najlepiej i nie wróży to nam wszystkim przyszłości, ale na razie nic się w tej sprawie nie robi, a szkoda, bo zdrowie jest ważne i jeśli sami nie zadbamy o nie to będzie wielki problem.

Słodzik zamiast cukru

Bardzo dużo osób zamiast cukru stosuje słodziki. Można kupić te na aspartamie i na sacharynie. Na temat słodzików też są bardzo różne opinie. Zwłaszcza ten pierwszy, który ma aspartam według specjalistów jest rakotwórczy. Nie do końca zostało to udowodnione, ale takie opinie krążą po świecie. Stosowanie takiego zamiennika na pewno jest lepsze niż sam cukier. Można go kupić w formie malutkich tabletek gdzie jedna tabletka to jedna łyżeczka cukru. Tutaj nie ma kalongi i pobudzenia jak po cukrze, dlatego warto byłoby się tym zainteresować. Można również kupić słodzik w takiej formie jak cukier. Wtedy wykorzystywany jest do pieczenia czy gotowania. W ten sposób można się pozbyć cukru przynajmniej z tego, co jemy w domu.

W sprzedaży znajdziemy wiele popularnych napojów, które są na słodziku. Nie każdemu będą smakowały, bo mają specyficzny smak, ale pamiętajmy, że dbamy o zdrowie. Zawsze przecież można zrezygnować z picia słodkich napojów, co nie będzie wcale takie łatwe. Trzeba się starać dbać o swoje zdrowie. Nie jest łatwo zmienić swoje przyzwyczajenia, dlatego trzeba będzie się postarać. Trzeba zachęcać do porzucenia cukru całą swoją rodzinę.  Jeśli mamy małe dziecko to tym bardziej trzeba je oduczać od samego początku korzystania z cukru. Wtedy nie będzie miało tego nawyku i kto wie może nie będzie takie chętne na cukier?

Co jeszcze można stosować?

Z takich bezpiecznych i naturalnych metod to na pewno można wymienić miód. Można dodać miód i wtedy herbata będzie słodka, a przy okazji będzie zdrowa. Wiele osób się decyduje na takie rozwiązanie, dlatego warto to przetestować. W przypadku osób chorych na cukrzyce jedna łyżeczka to sporo węglowodanów, dlatego trzeba to uwzględnić w swoich posiłkach. Wszystko trzeba robić żeby nie mieć problemów ze zdrowiem. Można również zastosować ksylitol, który w Polsce zyskał sobie wielu zwolenników. To cukier z brzozy, który jest bardzo dobry, ale trzeba stawiać tylko na oryginalne produkty. W ten sposób uda się osiągnąć cel i wszyscy będą zadowoleni. Trzeba będzie testować to, co znajdziemy. W ten sposób będziemy wiedzieć, co dla nas się nadaje, a co nie. Nie wszystkim wszystko od razu przypadnie do gustu, ale pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

Dla zdrowia trzeba się poświecić. Jeśli nie chcemy cukru i zamienników to zawsze można przerzucić się na to, co gorzkie, dlatego mamy wiele rozwiązań, które można będzie wykorzystać. Nie pozostaje nam nic innego jak kupić poszczególne zamienniki dla cukru i powoli testować i się do nich przyzwyczajać. To jest jedyny sposób na to żeby się przekonać czy to jest dla nas odpowiednie czy nie. Opinie innych bez sprawdzenia nie mają dla nas zbyt dużego znaczenia i trzeba o tym pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here