W Polsce posiadanie marihuany jest nielegalne i karalne. Zgodnie z polskim prawem, osoba posiadająca nawet niewielką ilość marihuany może zostać ukarana grzywną lub nawet pozbawiona wolności. Jednakże, istnieją pewne wyjątki, w których posiadanie marihuany jest legalne, np. w celach medycznych. W takim przypadku, ilość marihuany, którą można mieć przy sobie, jest określona przez lekarza i zależy od potrzeb pacjenta.

Ile można mieć przy sobie marihuany w Polsce?

Ile można mieć przy sobie marihuany w Polsce? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą wiedzieć, jakie są granice legalnego posiadania tej substancji. W Polsce marihuana jest nadal nielegalna, ale w ostatnich latach pojawiły się pewne zmiany w prawie, które wprowadziły pewne wyjątki.

Zgodnie z polskim prawem, posiadanie marihuany jest karalne. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości tej substancji grozi kara grzywny lub nawet pozbawienia wolności. Jednakże, w 2011 roku wprowadzono tzw. „ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii”, która wprowadziła pewne wyjątki od tej zasady.

Zgodnie z tą ustawą, posiadanie marihuany w ilości do 1 gramu nie jest karalne. Oznacza to, że jeśli ktoś ma przy sobie mniej niż 1 gram marihuany, to nie grozi mu kara. Jednakże, należy pamiętać, że ta zasada dotyczy tylko samego posiadania, a nie używania czy handlu marihuaną.

Jeśli ktoś ma przy sobie więcej niż 1 gram marihuany, to grozi mu kara. W przypadku posiadania od 1 do 10 gramów marihuany, grozi kara grzywny lub nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie większej ilości marihuany, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto jednak pamiętać, że kary te są wymierzone w przypadku handlu narkotykami. Jeśli ktoś ma przy sobie większą ilość marihuany, ale nie handluje nią, to kara może być mniejsza. W takim przypadku, sąd może zastosować tzw. „umorzenie postępowania”, czyli odstąpienie od karania.

Warto również zaznaczyć, że posiadanie marihuany w celach medycznych jest w Polsce nadal nielegalne. Chociaż w niektórych krajach marihuana jest legalna w celach medycznych, w Polsce nadal nie ma takiej możliwości. Oznacza to, że jeśli ktoś ma chorobę, która wymaga stosowania marihuany, to nie może legalnie jej używać.

Podsumowując, posiadanie marihuany w Polsce jest nadal nielegalne. Jednakże, jeśli ktoś ma przy sobie mniej niż 1 gram marihuany, to nie grozi mu kara. W przypadku posiadania większej ilości marihuany, grozi kara grzywny lub nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Warto jednak pamiętać, że kary te są wymierzone w przypadku handlu narkotykami, a nie samego posiadania. Posiadanie marihuany w celach medycznych jest w Polsce nadal nielegalne.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Ile można mieć przy sobie marihuany w Polsce?
Odpowiedź: Posiadanie marihuany w Polsce jest nielegalne, a ilość, którą można mieć przy sobie, jest uznaniowa i zależy od decyzji policjanta lub sądu. W przypadku posiadania niewielkiej ilości, zwykle karą jest grzywna lub aresztowanie na krótki okres czasu. Jednak posiadanie większej ilości marihuany może skutkować poważnymi konsekwencjami prawno-karnymi.

Konkluzja

W Polsce posiadanie marihuany jest nielegalne, a ilość, którą można mieć przy sobie bez ryzyka konsekwencji prawnych, wynosi 0 gramów.

Wezwanie do działania: Zgodnie z polskim prawem, posiadanie marihuany jest nielegalne. Nie wolno mieć przy sobie żadnej ilości. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat narkotyków na stronie https://www.icotam.pl/.

Link tagu HTML: https://www.icotam.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here