Oglądasz się w lustrze i nie odpowiada ci to, co widzisz. Jednak dobrze by byłyby ta tkanka tłuszczowa przestała istnieć, ale co z nią zrobić? Naprzeciw wychodzi dieta redukcyjna. Być może jeszcze nie spotkaliście się z tym typem diety, dlatego dziś zobaczymy czym jest opisywana dieta oraz co jeść na redukcji. Czy faktycznie będzie możliwe zobaczenie efektów i pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Sprawdźmy to!

Głównym celem diety redukcyjnej jest obniżenie zjadanych kalorii. Dochodzi tutaj do redukcji nawet do 1000 kcal zapotrzebowania energetycznego organizmu. Jednak najważniejsze jest w diecie redukcyjnej, żeby odpowiednio dopasować lub indywidualnie do organizmu ilość kalorii do redukcji. Tak więc prosto mówić dieta redukcyjna jest dietą odchudzającą.

Jak w takim razie zacząć redukcję?

Warto najpierw wyliczyć podstawową oraz całkowitą przemianę materii. W jaki sposób możesz to zrobić? Podstawić swoje parametry pod wzór. Parametrami będzie płeć, wiek, waga, wzrost oraz aktywność fizyczna. Początkowo zobaczysz ile kalorii twój organizm potrzebuje, a następnie zredukujesz tę liczbę o 500 kalorii lub więcej. Aby pozbyć się kilograma tkanki tłuszczowej potrzeba spalenia aż 7000 kalorii. Ile powinno się chudnąć w ciąg tygodnia? Najbezpieczniejsza opcja to około 0,5 kg do 1 kg.

Jakie są zasady przy redukcji? Staramy się jeść 4-5 posiłków z przerwami 3 lub 4- godzinnymi. Ostatni posiłek staramy się zjeść 2 godziny przed snem. Co powinno się znaleźć w naszych daniach? Pełnowartościowe białko, następnie węglowodany złożone, które pomogą w redukcji tkanki tłuszczowej. Oczywiście nie możemy zapomnieć, że taka dieta powinna być przesycona warzywami i owocami, ich plusem jest to, że możemy zjeść ich całkiem sporo, ponieważ nie są wysoko kaloryczne.

szczupła osoba

Smutna nowina jest taka, że trzeba odrzucić słodycze, fast foody, alkohol i produkty, które są mocno przetworzone. Oczywiście nie możemy również zapomnieć o zbawiennym działaniu wody, której powinniśmy wypijać około 2 litry dziennie.

Oczywiście przygotowując jedzenie, unikamy smażenie, ale mamy inne pozytywne możliwości – gotowanie na parze, grillowanie, duszenie.

Dobrze więc zacznijmy szczegółowo przyglądać się co jeść na redukcji.
Pierwsze o czym można wspomnieć to chude mięso oraz ryby, dzięki nim dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości białka oraz kwasów tłuszczowych omega 3.
Chudy nabiał czyli możemy jeść jogurty naturalne, kefiry, dzięki nim będziemy czuli się dłużej syci.
Wszystko co razowe i pełnoziarniste czyli stawiamy na chleb razowy, brązowy makaron, ryż czy grube kasze- dzięki nim nasz organizm będzie otrzymywał niezbędne węglowodany, które mają niski indeks glikemiczny. Dzięki nim też dostarczamy błonnik, który fantastycznie sobie radzi i wspiera perystaltykę jelit.

Trzeba oczywiście przyjmować także jakieś tłuszcze. Tutaj mamy do wyboru olej rzepakowy, awokado, oliwa z oliwek czy orzechy.
Oczywiście przy tym wszystkim po raz kolejny warto wspomnieć, jemy dużo warzyw i owoców, które wręcz powinniśmy dodawać do każdego posiłku. Opcją jest także przyjmowanie ich w postaci soków. Jednak soków, które albo przygotujecie sobie sami lub z głęboką uwagą przeanalizujecie ich skład w sklepie. Ponieważ ogromny procent „ze zdrowych soków” posiada ogromną ilość cukru lub innych dziwnych dodatków chociażby syropu glukozo- fruktozowego.

zdrowe warzywa

Warto wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym, ponieważ z jednej strony dają one poczucie sytości i też w odpowiednim czasie uwalniają energię tak, że nie poczujemy po prostu wybuchu insuliny, a pomału będzie się rozchodzić energia.

Jakie są naturalne wypalacze tłuszczu? Możemy do nich zaliczyć czerwoną oraz zieloną herbatę, kawę paloną oraz zieloną, ostre przyprawy, warzywa oraz owoce, które posiadają dużo witaminy C oraz guarana.

Dobrze już wiemy co jeść na redukcji, w takim razie czas zacząć naszą wspaniałą przygodę ku pięknej sylwetce bez niepotrzebnego tłuszczu. Choć wymaga poświęceń, zapewne efekty będą dla was wyśmienite i warte pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here