Podczas różnorodnych aktywności sportowych, w tym również w trakcie polowania na zwierzęta, przydatny może być kamuflaż wojskowy. Aby dobrze się ukryć, można wykorzystać wiele różnych elementów. Zobaczmy zatem, po co warto sięgnąć.

W jakich sytuacjach przydaje się kamuflaż wojskowy?

Kamuflaż wojskowy stosowany jest w wielu różnych sytuacjach, nie tylko w profesjonalnych służbach mundurowych. Chętnie sięgają po niego także amatorzy, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, zajmując się tam różnorodnymi aktywnościami.

Po kamuflaż wojskowy sięgają przede wszystkim miłośnicy rozgrywek ASG i paintballu, którzy chcieliby jak najlepiej ukryć się przed przeciwnikami. Odpowiedni strój pomaga im zniknąć między drzewami i krzewami niepostrzeżenie, a potem “zaatakować” w bezkrwawy sposób, co pomaga w uzyskaniu zwycięstwa.

Jednak nie tylko oni mogą się na niego zdecydować. Wielu myśliwych, którym zależy na skutecznym podchodzeniu zwierzyny, także sięga po kamuflaż wojskowy, który ułatwia im wtopienie się w leśne tło. Co więcej, stroje o charakterze wojskowym są wykonane z materiałów, które ułatwiają poruszanie się po lesie nawet w trudnych warunkach: są wytrzymałe i słabo nasiąkają wodą, dzięki czemu chronią przed różnymi niespodziankami.

Kamuflaż wojskowy może być też wykorzystywany przez osoby lubiące survival albo po prostu rozmiłowane w dalekich, pieszych wycieczkach przez lasy.

Spodnie i bluza

Pierwszymi i najchętniej wybieranymi elementami maskowania są spodnie – zazwyczaj bojówki – oraz bluza, przypominająca bluzę od wojskowego munduru. Taki strój pozwala na dobrą ochronę całego ciała przed gałęziami, nadmiernym słońcem, chłodem wieczoru i poranka czy też lekkimi opadami deszczu. Świetnie sprawdza się zarówno podczas zwykłej wycieczki przez las, jak i w trakcie najbardziej wymagającego polowania lub dynamicznego air softu.

Spodnie i bluza z maskowaniem są nie tylko wygodne i nie krępują ruchów, ale też bardzo praktyczne. Zazwyczaj znajduje się w nich sporo kieszeni, które z łatwością można wykorzystać do schowania podręcznych przedmiotów, takich jak choćby nóż survivalowy. Są też idealne do założenia wyższych butów typu treki lub obuwie wojskowe, ponieważ nogawki można łatwo związać na dole i włożyć do cholewek.

Siatka maskująca

Dla osób, którym zależy na szczególnie dobrym ukryciu się przed wzrokiem innych, przydatna może być siatka maskująca. Świetnie sprawdza się między innymi do ukrywania ambon i innych stanowisk strzeleckich. Może także posłużyć do ukrycia pojazdu, szałasu lub do ochrony osobistej.

Siatki maskujące wykonywane są w różnych odcieniach, dopasowanych do runa leśnego o określonych porach roku i w różnych regionach. Mają oczka ułatwiające zawieszenie, a po złożeniu zajmują mało miejsca i łatwo mieszczą się w plecaku.

Farbka

Zależy ci na jak najlepszym maskowaniu i ukryciu się przed przeciwnikiem w czasie gry? Chciałbyś poczuć się jak w filmie? W takim razie ostatnim elementem maskującym, po który powinieneś sięgnąć, jest farbka do twarzy. Pomoże ci przyciemnić skórę i sprawi, że nikt cię już nie wypatrzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here