Perfumy często towarzyszą nam na co dzień, chcemy dobrze pachnieć, dobieramy często zapachy do naszego indywidualnego stylu, często wybieramy je także zależności od okazji, pory roku, przykładowo w lecie będziemy chcieli pachnieć świeżo, wówczas dobrym pomysłem będą nuty kwiatowe oraz cytrusowe.

Znajdziemy perfumy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, w perfumeriach mamy do wyboru setki różnych interesujących zapachów.

Jak wybrać zapach w zależności od pory roku?

Często w okresie jesiennym i zimowym wybieramy nieco cięższe, bardziej intensywne zapachy, które mogą zawierać paczulę czy też przyprawy, z pewnością słodkie zapachy bardziej będą pasowały na ciepły lub też upalny dzień. Oczywiście na co dzień do pracy warto wykorzystać wodę toaletową czy też wodę kolońską, bardziej skoncentrowane wody perfumowane mogą być dobrą propozycją na wieczór. Perfumy kwiatowe czy też owocowe częściej wybierają panie, panowie wybierają perfumy z zapachami drzewnymi, z zapachem skóry, kory. Kiedy chcemy zrobić prezent najbliższej osobie, możemy udać się do perfumerii, sprawdzić jakie perfumy lubi, możemy wybrać podobne zapachy, które będą posiadały różnego rodzaju nuty cytrusowe, kwiatowe. Oczywiście bardzo ciekawe mogą być także perfumy zawierające nuty orientalne, takie jak wanilia, pieprz, różnego rodzaju przyprawy oraz zapachy, które charakterystyczne są dla Bliskiego Wschodu, Indii.

Naturalnie warto zwrócić uwagę na wielkość buteleczki, możemy wybrać mniejszy flakon 25 lub 30 ml, lub też wybrać wodę toaletową o pojemności przykładowo 100 ml. Oczywiście wiele perfum dostępnych na rynku zamkniętych jest w bardzo ładnych, gustownych i małych buteleczkach charakterystycznych dla danego zapachu. W przypadku zapachów dla mężczyzn warto zwrócić uwagę na hugo boss energise, jest to męska woda toaletowa, która charakteryzuje się dużą energią, jest to świeży aromatyczny zapach dla nowoczesnego mężczyzny. W tym przypadku znajdziemy nuty mandarynki, cytryny, różowy pieprz czy też kardamon. Dodatkowo zawiera nuty jaśminu, gałki muszkatołowej, skóry i wanilii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here