Skrzyniopalety to nośnik ładunkowy, który służy do magazynowania towaru. Budowa skrzyniopalet pozwala na przechowywanie produktów wewnątrz przy okazji chroniąc je przed uszkodzeniami.

Budowa skrzyniopalet

Skrzyniopaleta przypomina drewnianą skrzynkę i ma wymiary 1200 x 800 mm. Dzięki tym pojemnikom można przenosić oraz magazynować towary oraz przeładowywać je przy użyciu wózka widłowego. Skrzyniopaleta ma dwu lub czterogwiazdową podstawę. Czasem dostępne są zamykane skrzyniopalety z możliwością rozmontowania wieka. Często wykonywana jest na indywidualne zamówienie klienta.

Rodzaje skrzyniopalet

Dostępne są skrzyniopalety oraz pojemniki mające różne wymiary oraz wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ze względu na materiały jakie zostały wykorzystane do wykonania skrzyniopalet wyróżnić możemy:
– skrzyniopalety drewniane – posiadają one drewnianą podstawę, która jest euro paletą i stosuje się je do transportu oraz magazynowania towarów,
– skrzyniopalety plastikowe – skrzynie plastikowe mające podstawę z europalety wykonanej z tworzywa sztucznego używane są w branży spożywczej,
– skrzyniopalety metalowe – są one bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzają się w transporcie towarów, które są podatne na uszkodzenia.

Skrzyniopaleta – właściwości

Nowa skrzyniopaleta ma właściwości skrzyni plastikowych oraz palet. Skrzyniopaleta może być składana, co umożliwi łatwiejsze użytkowanie oraz złożenie jej kiedy nie jest potrzebna. Zabieg składania skrzyni pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Skrzyniopalety są zaprojektowane w taki sposób, aby można było je składować jedną na drugiej, co pozwala na stworzenie stabilnych stosów, które zajmują mniej miejsca. Skrzynie plastikowe są odporne na czynniki atmosferyczne oraz są stosowane do kontaktu z żywnością, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości.

Kiedy korzystać ze skrzyniopalet?

Skrzynie stosowane są do transportu oraz do magazynowania towarów. Najczęściej plastikowe skrzynie stosowane są w branży spożywczej do transportowania oraz przechowywania mięsa, owoców oraz warzyw, a także ryb i materiałów sypkich. Dzięki łatwości czyszczenia skrzyń można stosować je w miejscach, gdzie przewożone są różnorodne towary, a zaletą skrzyniopalet jest ich dostosowanie do przewożenia przy użyciu wózka widłowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here