Jak wiadomo uroczystość pogrzebowa, jest bardzo smutnym i ciężkim momentem. Bardzo często rodzina oraz znajomi żegnają osobę poprzez wience pogrzebowe, wiązanki czy po prostu zwykłe bukiety kwiatów. Należy mieć na uwadze to, że każda z osób mogła mieć inne stosunki z osobą zmarłą przez co kwiaty te będą wyglądały w różny sposób. Jeszcze kilka lat temu najczęściej wybieranymi kwiatami na pogrzeby były czerwone róże oraz lilie, ale w obecnych czasach pojawia się coraz więcej pięknych kwiatów, które mogą nadawać się do bukietów pogrzebowych. W tekście tym znajdziesz odpowiedź na pytanie jak wybrać wieniec pogrzebowy.

Wielkość wieńca, wiązanki czy bukietu zależy od tego w jaki sposób osoba była spokrewniona ze zmarłym. To zazwyczaj najbliższa rodzina kupuje duże wieńce, które stoją przy trumnie w kościele, są one oznaczone odpowiednimi napisami, które sugerują nam kto żegna daną osobę. Mniejsze wieńce, wiązanki czy zwykłe bukiety kwiatów są darowane przez dalszą rodzinę, sąsiadów z bloku czy po prostu znajomych. Zazwyczaj na wstążkach przy takich kwiatach nie znajdziemy napisu kto żegna daną osobę, lecz napis ‚Ostatnie pożegnanie’.

Jakie kwiaty wybrać na konkretny pogrzeb?

Najlepsze będą takie, które kojarzą się nam z daną osobą, należy się zastanowić czy wiemy, jakie kwiaty uwielbiała ta osoba. Lecz mimo wszystko należy spojrzeć na to, czy będą one trwałe i nie zwiędną po jednym dniu. Najczęściej wybieranymi kwiatami żałobnymi są chryzantemy, kalie oraz lilie, co możemy zauważyć również w wiązankach na Święto Zmarłych. Nie są one wybierane przypadkowo, ponieważ są piękne, a przy tym bardzo trwałe. Zazwyczaj kompozycje kwiatowe tworzone są na zielonym ‚tle’ złożonym z gałązek drzew lub dużych liści. które delikatnie będą ozdabiały nam wieniec, wiązankę czy bukiet. Bardzo często do bukietów pogrzebowych dołączane są również białe gipsówki, które mają rozjaśnić ciemny bukiet, aby pamiętać że pogrzeb to nie jest jeszcze koniec żywota danej osoby, że jest jeszcze coś dalej.

Domy pogrzebowe przyjmują stanowisko, że liczba kwiatów w kompozycjach kwiatowych powinna być parzysta, przy czym nie muszą być to jedne i te same kwiaty. Mogą być to pomieszane rodzaje, które pasują w odpowiedni sposób do siebie. Aby w najlepszy sposób wykonać kompozycję kwiatową powinno się pójść do profesjonalnego florysty, który stworzy nam dokładnie taki wieniec jaki będziemy chcieli lub doradzi co nie powinno się na nim znaleźć.

Wieńce pogrzebowe – Warszawa

Podsumowując, pomimo tego że uroczystości pogrzebowe są dla nas ciężkim momentem, należy pamiętać o odpowiednim dobraniu kompozycji kwiatowych na ten dzień. Aby pomóc rodzinie w ciężkim dla nich okresie wszelkie sprawy można załatwiać przez zakłady pogrzebowe. Taką pomoc niesie między innymi zakład pogrzebowy https://jakubisiak.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here