Możliwości medycyny estetycznej zwiększają się z roku na rok: teraz każdy może odzyskać kontur, koloryt, świeżość, blask i piękno skóry, które zanikają z wiekiem. Metody i taktyki są liczne. Można na przykład skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej, natomiast osoby, które boją się radykalnych zmian, mogą sięgnąć po delikatniejsze techniki kosmetologiczne. Oczywiście najpopularniejszym zabiegiem jest jak na razie wstrzykiwanie wypełniaczy, ale nabiera on coraz większego rozmachu i staje się konkurencyjną alternatywą dla iniekcji kosmetologii aparaturowej.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Microneedling z naświetlaniem RF (micro-needle RF) nie jest zupełną nowością w medycynie estetycznej. Radiofrekwencja mikroigłowa jest obecna na rynku usług kosmetycznych od kilkudziesięciu lat. W tym czasie nastąpiło oczywiście kilka ulepszeń w urządzeniach, które odtwarzają aktywację RF za pomocą mikroigieł. Wprowadzona jako tania alternatywa dla laserów ablacyjnych, technika igłowej RF stała się nie tylko alternatywą, ale niezależną, bardzo poszukiwaną metodą korekcji niedoskonałości estetycznych. Producenci sprzętu do wykonywania RF igłowego nieustannie walczą o stworzenie najbardziej zaawansowanej i bezpiecznej technologii.

Urządzenie czerpie to, co najlepsze ze swoich poprzedników, sprawdzone przez wiele lat użytkowania, a uwzględniając ich niedoskonałości, zyskało nowe cechy techniczne w opatentowanej technologii. Aparat Inus z technologią iCELL PF MRF pozwala na rozwiązywanie szerokiej gamy problemów medycyny estetycznej, przy zachowaniu najdelikatniejszego, oszczędzającego organy i komórki działania. Jest to zaawansowane, progresywne urządzenie oparte na oszczędzającej komórki technologii pneumatycznego frakcjonowanego mikro-needlingu o częstotliwości radiowej. W opatentowanej technologii, wspomagana podciśnieniem funkcja chwytania skóry redukuje bolesność zabiegu do ułamka jego pierwotnej wielkości. Dzięki funkcji pneumatycznej (podciśnieniowej), zabiegi na aparacie Inus można łatwo i bezpiecznie wykonywać na skomplikowanych powierzchniach „geograficznych” i w trudno dostępnych miejscach. W zestawie dostępne są dwie kasety z 10 i 25 mikroigłami, które umożliwiają wygodną pracę na różnych obszarach twarzy i ciała.

Konfiguracja uszkodzeń tkanki biologicznej jest różna dla przedstawionych częstotliwości, np. przy 0,5 MHz uzyskujemy gęstość energii mniejszą niż 2 MHz. Energia przemieszcza się głęboko i szeroko, jest delikatna przy niskiej energii, ale może być bolesna przy wysokiej energii. Przy częstotliwości 2MHz gęstość energii jest większa niż przy 0,5MHz. Energia jest przekazywana natychmiast wąsko do obszaru jej dostarczania. Mniejsza bolesność, ciepło szybko się rozprasza. Niektóre zastosowania kliniczne wymagają dwuetapowego leczenia tymi częstotliwościami, dla większej skuteczności, skracając czas potrzebny do osiągnięcia ostatecznego rezultatu.

Zalety radiofrekwencji mikroigłowej

Te cechy techniczne nie tylko sprawiają, że zabieg jest bezbolesny, ale również skracają okres rehabilitacji, tak że przy niskich ustawieniach energii nie ma w ogóle okresu rehabilitacji. Przy najniższych ustawieniach energii wykonywana jest nowa procedura: elektroporacja igłowa. Ten sposób działania zwiększa wchłanianie i przenoszenie jonów i innych związków do komórek, które aktywują metabolizm. Więcej informacji na stronie internetowej – wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here