Transporter to obowiązkowy element w wyprawce dla psa niewielkiej rasy. To akcesorium przydatne podczas dłuższych i krótszych podróży. Dobrze dobrany produkt zapewni psiakowi pełne bezpieczeństwo i najwyższy komfort. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie transportera. 

Kontener czy torba?

Na rynku dostępne są różne rodzaje transporterów dla psów. Do najpopularniejszych bez wątpienia zaliczymy kontenery i torby.

Kontener to prostokątny transporter, wyposażony w wytrzymały uchwyt, drzwiczki oraz specjalne otwory (zwykle po bokach), które zapewniają dopływ świeżego powietrza do środka. Kontenery wykonuje się z tworzyw sztucznych, zwykle z solidnego plastiku. W sklepach zoologicznych znaleźć można modele otwierane od frontu oraz od góry. Te drugie są szczególnie polecane przy wyrywających się, niespokojnych czworonogach, które ciężko umieścić w środku. Kontenery są stabilne, doskonale sprawdzają się w podróży samochodem czy pociągiem.

Torebka dla psa jest przyjemniejsza w dotyku niż kontener. Wszystko dzięki wykonaniu z solidnego materiału tekstylnego, który gwarantuje jej nieprzeciętną wygodę. Tkanina opiera się na specjalnym stelażu, który odpowiada za wysoką wytrzymałość całej konstrukcji. Torby są lekkie, doskonale sprawdzają się podczas podróży samochodem, a także pozwalają na komfortowe przenoszenie czworonoga. Torby przeznaczone są raczej dla starszych piesków. Młode psiaki mają naturalny odruch gryzienia, co zwiększa ryzyko uszkodzenia materiału. 

Zarówno kontenery, jak i torby dla psów oferuje sklep zoologiczny AquaelZoo. Jego propozycją są solidnie wykonane produkty, pochodzące od takich marek jak Comfy czy Dogman. W asortymencie dostępne są transportery w różnych rozmiarach, wyposażone w siatki lub kratki, zapewniające odpowiednią wentylację. 

Jaki rozmiar wybrać?

Pies musi czuć się bezpiecznie i komfortowo w transporterze. Transporter powinien być na tyle duży, by zwierzę mogło do niego swobodnie wejść, a przebywając w środku, z łatwością się obrócić, usiąść oraz położyć. Dzięki temu podróż nie będzie dla niego stresująca. W drugą stronę transporter nie może być zbyt duży, by psiak nie obijał się o ścianki podczas jazdy czy przenoszenia. 

Przed zakupem transportera należy dokładnie zmierzyć psa i na podstawie otrzymanych danych wybrać odpowiedni model.

O czym jeszcze pamiętać?

Podróż może być stresująca dla zwierzęcia – szczególnie jeśli przenoszenie w transporterze utożsamia z wizytami u weterynarza. Dlatego właściciel czworonoga powinien dołożyć wszelkich starań do tego, aby stworzyć zwierzęciu najbardziej komfortowe warunki w środku transportera. Wewnątrz kontenera lub torby warto umieścić miękki kocyk bądź niewielką poduszkę. Świetnym pomysłem jest również włożenie do środka ulubionej zabawki psiaka, by ten mógł zająć się czymś podczas podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here