Własne truskawki to marzenie wielu osób. Niestety, ale te pięknie wyglądające, które kupujemy w sklepach mają w sobie ogromne ilości chemii. Dzisiaj nawozy są podstawą, a Polacy są numerem jeden w Europie, jeśli chodzi o ich używanie. To oznacza, że między innymi truskawki nie są zdrowe dla nas i jeśli chcemy mieć zdrowe to musimy się sami o nie postarać.

W ten sposób osiągniemy cel i będziemy mogli próbować prawdziwego smaku truskawek. Trzeba mieć świadomość tego, że nie zawsze te nasze truskawki będą takie piękne jak te kupne. Są naturalne, dlatego nie wyglądają super, ale za to super smakują, a dla nas jest to najważniejsze. Truskawki mają wiele witamin, dlatego powinny się w okresie letnim znaleźć w naszej diecie, a wtedy będziemy czuć się o wiele lepiej. Zdobywamy wtedy odporność na sezon jesienny i zimowy, co ma dla nas bardzo duże znaczenie.

wiaderko truskawek

Truskawki na balkonie

Można dzisiaj ułatwić sobie to zadanie i posadzić truskawki na balkonie. Mamy do wyboru różne odmiany, które można na różne sposoby posadzić. Na pewno sadzonki warto będzie zakupić od kogoś wiarygodnego. Można w skrzyneczce zrobić miejsce na truskawki. Musimy jednak pamiętać o tym, że trzeba im dostarczyć potrzebnych składników. Skrzynka nie jest duża, dlatego wybieramy najlepszą ziemię, jaką lubią truskawki i wtedy będą z tego efekty. Jeśli truskawki będą w nasłonecznionym miejscu to będą rosły o wiele szybciej, ale jednocześnie trzeba pamiętać o ich podlewaniu.

W upalne dni raz na dzień to będzie takie minimum z wodą, którą będziemy w nie wlewać. Można również wybrać sobie inną odmianę truskawek, czyli pienną. Wtedy można kupić doniczkę, która powiesimy sobie na balkonie i w której będą rosły truskawki. Wygląda to niesamowicie, a przy okazji można będzie mieć dostęp do pysznych truskawek, a zatem nasz cel będzie w stu procentach osiągnięty, a my na pewno będziemy zadowoleni. Zasada jest taka sama, czyli częste podlewanie wpłynie pozytywnie na nasze owoce i będziemy mogli się nimi cieszyć długimi tygodniami. Zdrowe truskawki są w zasięgu ręki, dlatego trzeba je wybrać dla siebie i swojej rodziny.

Truskawki na grządce

Można też posadzić truskawki na grządce. Wykopujemy mały dołek i wkładamy sadzonkę. Zapisujemy i gotowe. Najlepiej to robić na jesień żeby w nowym miejscu truskawki czekały na wiosnę. Oczywiście, jeśli się spóźniliśmy o można będzie to zrobić na wiosnę. Plony mogą być trochę mniejsze, dlatego trzeba wszystko robić w określonym czasie. Z zakupem sadzonek nie będziemy mieć żadnych problemów. Ich dostępność jest bardzo duża. Ile kupić? Te trzydzieści sztuk powinno nam na początek wystarczyć. Na drugi rok sami już będziemy mieć własne sadzonki i wtedy można pomnożyć swoją plantacje. Truskawek nigdy nie jest za dużo, bo są tak pyszne, że będziemy je wszystkie zjadać.

truskawki

Tym bardziej, jeśli są to truskawki, które są świeże i zdrowe, a do których normalnie nie mieliśmy dostępu. Warto, zatem wybrać się na rynek albo poszukać sadzonek w Internecie. W ten sposób będziemy mieć to wszystko, czego wiele osób nam zazdrości. Inni nie mają takim dobrze jak my. Znajdziemy wiele osób, które nawet balkonu nie mają żeby posadzić jedną sadzone. My, jeśli mamy balkon albo kawałek działki to powinniśmy wykorzystać okazję i posadzić to, co nam tak bardzo smakuje. Przekonamy się, że to był strzał w dziesiątkę i że w przyszłym roku na pewno będziemy mieć jeszcze więcej truskawek. Na tym nam bardzo, ale to bardzo zależy.

Własne truskawki są niezastąpione i jeśli raz ich spróbujemy to tych kupnych nie będziemy chcieli jeść. Tym bardziej tych z Europy południowej, które powinny być przecież pyszne i zdrowe, ale takie nie są. Jedyne, co mają to super wyglądać, bo są duże i dorodne, ale na tym ich zalety niestety się kończą. Są cały czas pryskane żeby przetrwały podróż i żebyśmy mogli je kupować w sklepach. Lepszym rozwiązaniem dla nas będzie jednak wybrać własną hodowlę truskawek. Nawet, jeśli trzeba na to wydać pieniądze i poświecić sporo czasu to naprawdę jest to coś, czym warto byłoby się zająć już dzisiaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here