Pasja do wykonywania pewnych rzeczy kształci się u nas od urodzenia. Niektórzy już w dzieciństwie doskonale wiedzą z czym będą chcieli związać swoją przyszłość. Jeszcze inni dopiero po jakimś czasie orientują się co jest tak naprawdę ich pasją i co sprawa im przyjemność. Mając swoje dzieci nie zapominajmy o tej zasadzie.

Dodatkowe zajęcia dla dzieci

Na poziomie szkoły podstawowej, na etapie edukacji wczesnoszkolnej zastanawiamy się nad tym, jakie zajęcia dla malucha będą najlepsze. Do wyboru mamy ich obecnie bardzo dużo, gdzie największą popularnością cieszy się piłka nożna, pływanie, taniec, itd. Może warto pomyśleć też o zajęciach muzycznych, które także korzystnie wpływają na rozwój i edukację dzieci. Zaproponujmy maluchowi zajęcia z gitarą. Nauka gry na gitarze to bardzo fajna sprawa. Przy czym dziecko musi mieć w sobie odpowiednią motywację, odpowiednią chęć do nauki. Bez tego dziecko na pewno nie będzie czyniło żądnych postępów.

Zanim jednak zakupimy jakikolwiek sprzęt muzyczny na którym dziecko mogłoby ćwiczyć, dowiedzmy się, gdzie takie gitary dla dzieci w swojej okolicy można wypożyczyć. Na początku najlepiej działać na takim sprzęcie, ponieważ słomiany zapał naszych pociech może spowodować, że niepotrzebnie zakupimy urządzenia muzyczne, które będą leżeć i zbierać „kurz”.

Wybór odpowiedniej gitary

Jeżeli dziecko poczuje, że granie na takim instrumencie sprawia mu ogromną przyjemność, to czas na zakup. Gitary dla dzieci kupuje się w sklepie muzycznym, których nie brakuje w dużych miastach. Z pomocą zawsze może pospieszyć nam wyszukiwarka internetowa, dzięki której znajdziemy namiar na taki sklep.

Czas na dopasowanie urządzenia do dziecka. Pamiętajmy o tym, że kupując takie urządzenia musimy wziąć pod uwagę jej rozmiar, jak również „wielkość” naszej pociechy. Gitary dla dzieci dzieli się na kilka rozmiarów. Jest to ogólnie przyjęta norma, która stosowana jest już od wielu lat. A więc gitary klasyczne dla dzieci podzielone są na:

  • rozmiar 1/4: dzieci w wieku 3-5 lat,
  • rozmiar: 1/2: dzieci w wieku 5-7 lat,
  • rozmiar: 3/4 dzieci w wieku 8-10 lat,
  • rozmiar: 4/4 dla dzieci powyżej 10 lat i osób dorosłych.

To podstawowe informacje, jakie należy wziąć pod uwagę zakupując taki sprzęt do nauki grania dla dzieci. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, to należy wziąć dziecko ze sobą na zakupy, aby pomóc dopasować mu gitarę dla siebie. Tak, niektórzy zakupują gitarę na prezent, dlatego nie zabierają pociechy ze sobą. Warto jednak zapytać o możliwość wymiany, jeżeli gitara będzie zła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here